יום א', טז’ בניסן תשע”ט
    דף הבית  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  יצירת קשר  |  שליחת מייל לחברי הקהילה  |  שאל את הרב  |  פורום תושבי הר חומה  .
 
 
 
 
 
 
תגובות: -1  צפיות: -1
00:54 (06/06/14) הנהלת האתר
חניכה של אחת מתנועות הנוער הדתיות בשכונה (שביקשה להישאר בעילום שם) מעלה תובנות מחג השבועות ומהפעילות המשותפת שהתקיימה בליל חג השבועות לתנועות הנוער הדתיות בשכונה: "אם פעילויות משותפות של תנועות הנוער הדתיות משמעותן קיצוניות דתית ואפליית הבנות אז אנחנו לא מעוניינות בפעילויות כאלו".
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
08:18 (20/03/14) הנהלת האתר
ראובן לוי, חבר הנהלת המינהל הקהילתי מציע מודל לפתרון בעיית תנועות הנוער - מיקום תנועת נוער דתית במבנה המתפנה של עדי שריסט בכניסה לשכונה.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
16:49 (11/02/14) הנהלת האתר
ירוחם אסטריכר , חרדי (לא תושב השכונה), שואל מה פתאום החליטו החרדים לצאת להפגין ברחובות כנגד הסנקציות הפליליות הרי במשך שנים מספרים לתינוקות שנשבו על הנשק הכי חזק - לימוד התורה, אז למה פתאום לצאת ולהפגין? "בואו נשב ונלמד נגד הסנקציות".
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
ראובן לוי, חבר הנהלת המינהל הקהילתי פונה בקריאת אזהרה לנסות ולהחזיר את המינהל הקהילתי למסלול הגיוני ונכון לדעתו. במכתב טוען כי "השכונה שלנו מכילה ציבורים שונים, בעלי צרכים שונים ועם זאת לאחרונה ניכר שבמקום שהמינהל הקהילתי יהיה בית לכולם שבו כל אחד יוכל להרגיש בנוח הרי ש שהמצב היום הוא של "שפה אחת ודברים אחדים" אשר אינה מייצגת את כלל תושבי השכונה אלא חלק (ואפילו לא חלק מרכזי) מהציבור הדתי בשכונה"
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
17:29 (16/01/14) דינה dina assor
מכתב מדינה עשור רכזת וועדת נוער שהודיעה השבוע על התפטרותה בו היא מבהירה את הסיבות לסיום עבודתה.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
12:04 (05/12/13) הנהלת האתר
מכתב שנשלח לחברי ההנהלה על ידי ראובן לוי חבר הנהלת המינהל הקהילתי, בעקבות השינויים האחרונים בהרכב הנהלת המינהל הקהילתי.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
00:11 (30/07/13) הנהלת האתר
אמנם מדובר באתר שכונתי שדן בסוגיות פנים שכונתיות, למרות זאת ומאחר והבחירות לראשות העיר ירושלים יתקיימו בקרוב, וזהות ראש העיר תשפיע על כל תושבי ירושלים בכלל ועל תושבי הר חומה בפרט חשבנו שלא נוכל להתעלם מההתמודדות המעט מוזרה של משה ליאון שעבר לפני מספר שבועות להתגורר בעיר הבירה.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
18:23 (04/06/13) ilan kaminetsky
כשגורמים במינהל הקהילתי מציגים לעיריית ירושלים את הטענה שיש בשכונה תושבים התומכים בבניית מגרש הכדורגל התקני ויש המתנגדים לכך קשה להתפלא אם בסופו של דבר מתקבלת ההחלטה לבנות את המגרש. חבל שאלו שהעבירו את המידע שכחו לציין את עמדת המינהל הקהילתי המתנגדת לבניית המגרש ואת עמדת רוב התושבים המתנגדים לכך ולציין שמתוך כ 20,000 תושבים ברור שיהיו משפחות התומכות בבניית המגרש.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
13:31 (22/04/13) הנהלת האתר
יונתן לפיד, תושב השכונה מגיב למאמרו הקשה של הרב אייל עמרמי כנגד הציונות הדתית וכנגד חוזה המדינה הרצל. יונתן מציין כי לרב צבי יהודה הייתה בחדר תמונה של הרצל וזאת משום ש"להרצל היו צדדים טובים אותם הוקיר הרב צבי יהודה, ככלות הכל הוא פעל בשביל כל יהודי העולם". עוד מציין יונתן כי המאמר נכתב על סמך מחקר היסטורי ובעניין זה ביקש להזכיר כי "ובקש תורה מרבנים אך היסטוריה היא נחלת ההיסטוריונים".
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
09:49 (06/03/13) הנהלת האתר
מאמר של יהודה לוי בו הוא יוצא כנגד הצביעות הקיימת לדעתו במגזר הדתי - משפחה תורנית לא תיבחן בשאלות הדתיות המתבקשות - האם האבא מקפיד להשתתף בשיעורי דף יומי ולהתפלל במניין? האם המשפחה תורמת לחברה ולנזקקים? האם ישנה הקפדה על הלכות לשון הרע וכו'? מידת התורניות תקבע על ידי 2 פרמטרים חיצוניים שהקשר בינם לבין ההלכה אינו ברור- גודל כיסוי הראש של האישה וחינוך להפרדה בין המינים מגיל צעיר.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
14:55 (26/02/13) ג'ולי רוזנצווייג
תושבת השכונה, ג'ולי רוזנצוויג יוצאת כנגד התנערות עירית ירושלים מאחריותה כלפי הליקויים הרבים בשכונה. "כאשר פונים אל העירייה עם תלונות על ליקויים ועל לכלוך, תשובתה האוטומטית הינה שהעירייה "לא נוגעת במגרשים שטרם נמסרו לה ע"י מש' הבינוי והשיכון," ושעל התושב עצמו לפנות אל משהב"ש ו/או אל קבלנו חב' עדי שריסט. גישה זו מופרכת מכמה וכמה בחינות.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
כותבת המאמר בעניין אפליית נשים בבתי הכנסת מסבירה מדוע בחרה לכתוב את המאמר בעילום שם.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
22:20 (11/02/13) הנהלת האתר
תושבת השכונה יוצאת כנגד אפליית הנשים בבתי הכנסת. לטענתה למרות שבשאר התחומים בחברה הדתית מעמד האישה דומה למעמד האישה בחברה הכללית, בבתי הכנסת המצב שונה ואנו דומים מאוד לחברה החרדית. לאלו שאינם מבינים מדוע הנשים כמעט ואינן מגיעות לבית הכנסת היא מציעה פעם אחת להתפלל מאחורי וילון אטום ובמקום שכמעט ולא ניתן לשמוע ולראות את החזן ומהר מאוד הם יבינו למה נשים לא מגיעות לבתי כנסת. הכותבת מציעה לבתי הכנסת להחליט האם הם בעד אפליית נשים כפי שקורה כיום ברוב בתי הכנסת של הציבור הדתי לאומי או שהם מעוניינים שהנשים יהיו חלק בלתי נפרד מהקהילה שאז יש לארגן את בתי הכנסת בצורה שהנשים תמוקם במרחק סביר מהחזן וניתן יהיה לראות ולשמוע את החזן. (כמובן בגבולות ההלכה)
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
16:56 (05/02/13) הרב שלום קליין
הרב שלום יהודה קליין ,רב קהילת "חומת שמואל" מפרט את השקפת עולמו על תפקידו ומקומו של רב בקהילה. לדעתו אסור שיווצר מצב בו רב הקהילה יהיה מנותק מקהילתו ועם זאת אחריותו התורנית של הרב מחייבת לפסוק לפי הכללים המקובלים ועליו להביע את עמדתו בכל השאלות ההלכתיות וההשקפתיות ללא פחד ומורא ומאידך אל לו לרב לכפות על הציבור הנהגות וחומרות שאינן מחוייבות מבחינה הלכתית ונוגדות את אופי הקהילה.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
15:20 (04/02/13) הנהלת האתר
בהמשך למאמר שפורסם בשבוע שעבר, תושב השכונה שמגדיר עצמו כמסורתי כותב על חוסר הרצון של הציבור הדתי לאומי לקבל את הציבור החילוני והמסורתי בשכונה. במאמרו הוא טוען שלמרות שהציבור הדתי לאומי מצהיר שהוא מעוניין להיות "גשר" בין הציבור החילוני לדתי, הרי שההתנהגות שלו מצביעה דווקא על רצון להתרחק מהציבור החילוני והמסורתי.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
תושב השכונה שביקש להישאר בעילום שם, כותב על הפער והנתק בין רבני הקהילות בשכונה לבין חברי הקהילה .על השאלה מדוע בחר לכתוב את המאמר בעילום שם הוא מציין כי הציבור הדתי עדיין אינו מוכן לקבל ביקורת בייחוד כשביקורת זו הינה בעקיפין נגד הרבנים ומאמר נגד רבני הקהילות מוציא אותך מההגדרה של דתי תורני- ועדיין הכותב ומשפחתו מעוניינים להישאר חלק מהגדרה זו.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
מעוניין להעלות נושא לסדר היום הציבורי/ מעוניין לשתף את התושבים במחשבותיך? הנך מוזמן לשלוח למיל youngshmuel.harhoma@gmail.com מאמר/כתבה ונשתדל לפרסמה
קרא עוד...
ראובן לוי , תושב השכונה יוצא נגד הקרע בשכונה בין הפלגים השונים ונגד מאבקי הכוח בשכונה. אלימות הנוער לדעתו הינה שיקוף של התנהלות עולם המבוגרים שיונקים מהאווירה השכונתית של כל דאלים גבר. לטענתו הנהגת השכונה אינה מייצגת את כלל הגוונים השונים בשכונה דבר שפוגע בעשייה משותפת. הפיתרון לדעתו הוא "הנהגה חלופית, הנהגה שאינה נגועה בחשש של ניגוד אינטרסים ואשר תפעל למען כלל תושבי השכונה. על הנהגה זו לפעול בכל התחומים המוזנחים ,אלו שאינם מוארים באור הזרקורים והכבוד היחיד הגלום בהם הוא הידיעה שעשית משהו טוב למען כלל השכונה..."
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
מי ומי בחומה
סקרים
תושבי "חומת שמואל" כותבים
חדשות
ארועים בשכונה
זמני התפילות
כדורסל
פורומים ולוחות מודעות
קטעי וידאו
תמונות
בתי ספר בהר חומה
גני ילדים בהר חומה
הודעות שבת
דבר תורה לפרשת השבוע ולחגים
אודות הקהילה
החלטות ועד בית הכנסת
לוח טרמפים